AFK Tuchlovice – Sokol Nespeky

 

V šestém kole jsme přivítali na domácí půdě tým z Nespek. V soutěži jsou po loňském postupu z A-třídy nováčkem.
Do zápasu jsme šli s bojovností a cílem obhájit roli favorita v zápase. Náš důraz byl znát již od začátku zápasu. Šance jsme si vytvářeli jen samotné zakončení vázlo. I přes počáteční tlak jsme již v 10. minutě prohrávali. Došlo k tomu po nešťastné situaci, kdy se Brož snažil sklepnout centr hrudníkem gólmanovi, bohužel mu odskočil na rameno a Pospíšila v brance přeloboval. Možná i tato situace nás nakopla a tlačili jsme soupeře dál celým poločasem. Náš důraz se projevil v 29. minutě kdy po rohovém kopu Hajníka dorazil balón do branky Tirol. Do konce půle se začali projevovat i hosté. Bohužel půle pro ně neskončila moc příznivě, když si Urban při srážce se stojícím Hafenrichterem vážně poranil nohu a musel být odvezen na vyšetření do nemocnice.

Na začátku druhé půle se do hry zapojil uzdravený Chaloupka a hra měla zase zajímavější styl. Hosté se snažili dostat do vedení ale příležitostí moc neměli. Nás podržel opět výborný Martin Pospíšil. A tak k naší radosti došlo až v 70. minutě kdy skvělé akci Chaloupky ovládl odražený balón Hajník a nacentroval ho Hadrikovi na hlavu. Ten ho dorazil do sítě a my jsme šli do vedení. Tři minuty na to si svou úvodní branku utkání odčinil Brož, který na zadní tyči dorazil prodloužený centr z Chaloupkovi standartky a přidal tak pojišťující branku. Hosté tímto okamžikem ztratili dost sil a zápas jsme již v klidu dovedli do vítězství. Díky těmto třem bodům jsme se usídlili na krásném třetím místě v tabulce. Příští týden nás čeká dlouhý výlet, při kterém navštívíme Horky nad Jizerou, které k nám také postoupili z 1.A třídy ovšem ze skupiny B. Zatím se jim v sezóně daří a aktuálně jsou před námi pouze o 2 body.

 

AFK Tuchlovice: Pospíšil – Brož, Nejedlý, Tirol, Hajník (K) – Hafenrichter, Pudil – Brnovják (89´ Lahoda), Kedroň (83´ Hodan), Balík (61´ Chaloupka) – Hadrika (91´ Čižinský)

 

Branky: 29´ Tirol, 70´ Hadrika, 73´ Brož