AFK TUCHLOVICE – FK ZBUZANY 1953 2:3np (1:2)

V druhém kole jsme opět hráli na domácí půdě, avšak s velmi silným soupeřem, přivítali jsme Zbuzany. Je to tým kde hrají bývalí ligový hráči a pomýšlejí na postup do divize.

Do zápasu jsme šli s nasazením a touhou vyhrát. Hosté vstoupili do zápasu mnohem lépe. Již v osmé minutě Lička prověřil Fraňka, který se postavil do brány místo chybějícího Šimka, ten ale balón vyráží a Nejedlý ho následně odkopává do autu. Tlak hostů byl velký, a i to byl možná důvod nešťastného faulu Hajníka na Kardu, který se stal v rohu velkého vápna a sudí odpískal penaltu. K pokutovému kopu se postavil Maleček a nemýlil se. Hosté šli do vedení. Ač hosté nepouštěli domácí k větším šancím, ve 29. minutě se do míče opřel Hadrika. Jeho střelu Čontofalský sice ještě vyráží, ale pouze před sebe, kam jako první dobíhá Brnovják a vyrovnává na 1:1. Radostný okamžik ovšem zastiňuje fakt, že autor gólu zůstává po srážce s brankářem ležet a následně ošetřován mimo hrací plochu. Hosté tohoto oslabení dokázali rychle využít a již tři minuty po inkasované brance jdou znovu do vedení. Ve 33. minutě totiž zahrávají rohový kop, který vlivem silného větru propadl hloučkem na malém vápně a smolně se odrazil od nohy domácího obránce do vlastní sítě. Za domácí se stejně rychle snažil odpovědět Hafenrichter, který donutil robinsonádě hostujícího Čontofalského, když tvrdě pálil zpoza vápna. Do konce půle ještě hosté pohrozili velkou šancí z přímého kopu. K balónu se postavil Lička a perfektně mířil do šibenice na bližší tyč. Franěk se však vyšponoval a excelentně Ličku vychytal.

Do druhé půle domácí nastoupili s cílem alespoň srovnat stav. Nadějně to vypadalo již v 51. minutě, když Brnovják dobíhal balón před brankou, bohužel situaci špatně odhadl a střetl se hlavou s vybíhajícím Čontofalským. Hlava versus koleno, k zemi šli oba. V následujících minutách se spouští průtrž mračen a hosté jako by ztráceli chuť do hry. Domácí trenér zkusil obměnu kádru, stahuje Cabejška a do hry posílá Balíka. Byla to trefa do černého. O dvě minuty později Krasu roztahuje hru doleva, odkud Brnovják centruje před bránu, už to vypadá, že míč půjde za čáru ale stihl ho právě Balík a z první vrací před branku, kde již čeká Hadrika, který procedil míč hostujícímu brankáři mezi nohama. Šance jsou na obou stranách a hra se začíná přiostřovat. I proto dochází ke zranění Hafenrichtera, který v jednom ze soubojů utrpěl utrpěl zranění na holeňi a musel ze zápasu odstoupit. Místo něj nastupuje mladý Pospíšil. Hosté ohrožují naší branku, ale ve finále jsme mohli mít poslední slovo my, když v 96. minutě našel Kraus Brnovjáka. Tomu se sice povedlo prostrčit míč Čontofalskému mezi nohy, ale střela postrádala dostatečnou razanci a i přes dotírajícího Pospíšila, ji tak dokázal Šírl vykopnout ještě před brankovou čarou. Jednalo se o to poslední co se během hry událo. Skóre zápasu je tedy 2:2 a musí se jít na penalty. Bohužel Skořepa a Kraus jsou vychytáni, a tak druhý bod domácí neuhájili.

Příští víkend jedeme do Poříčan, které jsou těsně za námi. Bude to těžké utkání na hostující půdě.

Hodnocení trenéra AFK Tuchlovice: “Zbuzany byly favoritem, v prvním kole porazily Jíloviště 6:1, jsou na druhém místě v přeboru a netají se tím, že by chtěli postoupit do divize! Podmínky mají profesionální, v kádru hráči jako Šírl, Lička, Čontofalský, Brodský, Kincl, Pánek… My jsme zvolili podobnou taktiku jako s Poříčím, trochu jsme couvli a snažili se o získávání míče ve středu hřiště a s rychlým přechodem. Všichni hráči Zbuzan umějí s míčem, bylo to na hřišti vidět. Za faul v šestnáctce jsme inkasovali branku na 0:1, ovšem ihned jsme dokázali vyrovnat dorážkou Brnovjáka na 1:1! Soupeř zahrával rohový kop a s podporou velmi silného větru skončil míč v naší brance! V poločase jsme mluvili o trpělivosti, poctivosti – neinkasovat a mít větší vůli a odvahu směrem dopředu. Hra se více vyrovnala, na hřiště šel Balík místo Cabiho a ten po slušné kombinaci přihrál Hadrovi – 2:2. Odstoupil Hafi – nakoplé obě holeně, Hadr musel dozadu na halva, Pospíšil na hrot, Venca vypomáhal i dozadu, Zbuzany dohrávali o deseti, přesto nás tlačili. Měli jsme toho plné zuby, ale vyválčili jsme bod se silným soupeřem! Penalty už jsou loterií – Čontofalský nám chytil dvě, oni dali všechny. Bod je ovšem zlatý, hráčům jsme po utkání poděkovali za bojovný výkon!! ”

Hodnocení trenéra FK Zbuzany 1953: “Stejný výsledek jako na podzim, se stejným průběhem. My fotbalovější, domácí dobře organizovaný zezadu s hrou na brejky. Utkání ovlivnil velký vítr každou půlku tlačil paradoxně mužstvo které hrálo proti větru. My první půli jsme byli lepší a druhou půli, těch třicet minut, domácí. Štve mě to, ale nakonec jsme vyhráli na penalty a tak jsme jim to vrátili, protože minule jsme doma prohráli na penalty. V závěru jsme mohli v nastavení dostat góla, vykopávali jsme z prázdné brány. Zajímavý fotbal, škoda když přišel déšť tak jsem myslel, že si s domácíma poradíme, měli jsme tam šance, dali jsme tyč, těsně vedle. Ale jak říkám v závěru ta jejich velká šance, že jsme si to mohli ještě zkomplikovat, takže bereme. Jsou jiné zápasy a musíme bodovat jinde. ”

AFK Tuchlovice: Franěk – Brož, Nejedlý, Pudil, Hajník (K) – Hafenrichter (78´ Pospíšil), Skořepa – Cabejšek (62´ Balík), Hadrika, Brnovják – Kraus

FK Zbuzany: Čontofalský – Maleček, Karda, Kordiak, Barciaga – Huňáček (73´ Pospíšil), Lička, Šírl – Říha (73´ Veliký), Kincl (K), Brodský

Branky: 30´ Brnovják, 64´ Hadrika – 27´ Maleček (p), 33´ Kordiak

ČK: 86´ Maleček