AFK Tuchlovice – SK Hvozdnice 5:4np (1:3)

V prvním domácím zápase jara jsme doma přivítali tým z Hvozdnice. Jejich síla je založena především v ofenzivní dvojici, Třešňák a Mráz. Nám se do týmu vrátili dvě Tuchlovické legendy, Nejedlý a Zelenka. Dále se v zápase ukázali i dvě nové posily Krsek a Kostič.

Bohužel jsme do zápasu nevstoupili moc dobře. Hned v 6. minutě, po ztrátě balónu na půlce hosté poslaly dlouhý centr před bránu a tam se osamostatnil Mráz a z voleje doklepl do brány. Bohužel místo toho, aby nás tato rána probrala, dále jsme se trápili, všude jsme byli druzí a tak se také odvíjel zápas. Po dalších pěti minutách, opět po ztrátě na půlce se odskočeného balónu zmocnil Třešňák a dotáhl ho až na vápno odkud z boku prostřelil Zelenku. Měli jsme hlavy svěšené, nemohli se dostat do zápasu. Chyběla nám bojovnost a hosté byli dál na koni. Ve 22. minutě po faulu na polovině hřiště, se k balónu postavil Třešňák nacentroval před bránu a opět jsme nedokázali pobrat hráče a na dvakrát se povedlo Artimovičovi dostat balón do sítě. Nálada šla dolu, po 22 minutách prohrávat 3:0 na domácí půdě se soupeřem, který je v tabulce níž než my je velmi frustrující. Bod zvratu však přišel v 32. minutě. Ke standartce se postavil Procházka a dlouhým nákopem uklidil balón do šibenice. Byl to důležitý okamžik zápasu, začali jsme se dostávat do šancí. Do poločasu se nám však již žádnou proměnit nepodařilo. Do kabin jsme tak šli za stavu 1:3 a věřili, že se můžeme ještě porvat.

Do druhé půle nastoupil za zraněného Tirola, na pozici stopera Nejedlý a Pospíšil si vyměnil pozici na hřišti s Brnovjákem. Hned v úvodu poločasu našel Brnovják Cabejška, jenž po úniku kolem obránců prostrkával zpět na “Brna”, jeho pokus najít volného Hadriku však již obrana zblokovala. Z následné akce nám chybělo ke štěstí ještě méně, když Fitko odkopnutý míč nacentroval na velké vápno odkud Brnovják hlavou poslal míč přes Hubínka, ale bohužel jen orazítkoval břevno. Sebevědomí tedy bylo o poznání větší, bohužel však ne moc dlouho. V 53. minutě přišel další hřebíček do rakve. Ze stejného místa jako nám Procházka dal v první půli naději, nacentroval Rochl před branku, bohužel Zelenka hlavičku vyrazil pouze před sebe a Tomanec dorazil balón do odkryté brány (1:4). Zápas se tak zdál být již rozhodnut. Ovšem mi to nevzdali. Začali jsme soupeře tlačit chodili do soubojů a to přineslo ovoce. V 75. minutě dokázal s balónem utéct Brnovják a na poslední chvíli od lajny odcentroval před bránu, kde byl již připravený Procházka a z voleje sklepl míč do odkryté branky (2:4). Další dva góly za 15 minut něco těžkého, ale ne nereálného. A tak boj po vzoru Slavie v evropské lize pokračoval až do konce. Hosté dělaly pod tlakem stále více chyb a mi těžili. V 81. minutě se k odraženému balónu dostal Nejedlý, našel na soupeřově polovině Hadriku, který se s ním otočil a prostrčil do vápna na rozeběhnutého Procházku, který jej na poslední chvíli prodloužil kolem vyběhnutého Hubínka (3:4). Jeden gól nás dělil od penaltového rozstřelu. Šli jsme do toho naplno a neměli jsme co ztratit. V 85. minutě po dlouhém nákopu od Nejedlého si balón u lajny zpracoval Brnovják a poslal ho na zadní tyč, kde byl již po čtvrté na správném místě připraven Procházka, který si centr na prsa zpracoval a nemilosrdně z malého vápna zakončil (4:4). Třešničku na dortu mohl dokonce ještě přidat Brnovják, když jej po dlouhém nákopu od Fitka našel ve vápně centrem Hadrika. Brnovják bohužel ale hlavou jeho nabídku k vítězné trefě neproměnil a tak zůstal stav utkání 4:4 a šlo se na penalty. Dokázali jsme dát všechny penalty a podržel nás i Zelenka, který druhý pokus hostí z kopačky Třešňáka chytil. Na domácí půdě jsme sice ztratili jeden bod v souboji o záchranu, avšak po průběhu prvních 60 minut zápasu, jsou to pro nás vysoce cenné dva body. Příští týden vyrážíme do Klíčan, které jsou pouze o bod pod námi.

AFK Tuchlovice: Zelenka – Fitko (C), Tirol (46´ Nejedlý), Hornof, Brnovják – Kubů, Procházka – Cabejšek (70´ Červenka), Kostič (58´ Krsek), Pospíšil Mikuláš – Hadrika

Branky: 32´, 75´, 81´. 84´ Procházka – 6´ Mráz, 11´ Třešňák, 22´ Artimovič, 53´ Tomanec