AFK Tuchlovice – SK Lhota 3:2np (1:2)

V předposledním kole nás čekalo derby s nedalekou Lhotou. Soupeř je to pro nás více než známí, ovšem letos se jim velmi daří a hřejí se na předních příčkách. Nastoupit jsme museli bez absentujících Kali a Šimka a zraněného Brnovjáka, takže šanci v bráně dostal po delší odmlce Pospíšil. Do zápasu jsme ovšem vlétli a tlačili soupeře od prvních minut. Tentokrát však konečně úspěšně a hned druhá větší šance byla úspěšná. Bylo to v 11. minutě kdy se po kombinaci po pravé straně uvolnil Cabejšek, který našel ve vápně Hadriku a my šli do vedení. Naše nadšení bohužel netrvalo dlouho. Již po dvou minutách se povedlo Lhotě vyrovnat, přesněji vyrovnal po prodlouženém autu hlavou Chlapec. Museli jsme zvednout hlavu a bojovat dál. Ovšem další rána přišla za dalších pět minut, když se opět hlavou ze standartky trefil Ibe (1:2). Hra nebyla příliš hezká. hodně jsme se přizpůsobili a nemohli vyzrát na styl hry soupeře.

Druhý poločas začal o něco lépe. Přidali jsme na důrazu a soupeř se dostal pod tlak. Neměli jsme co ztratit a proto jsme se snažili tlačit do předu co to šlo. Když už to začínalo být ztracené, přišel faul na Pudila u vápna. Po centru před bránu kam se nahrnul celý tým soupeře, ale i náš včetně brankáře Pospíšila. Do konce zápasu zbývaly čtyři minuty, když si tečovaný centr ze standartky srazil do vlastní brány obránce hostů (2:2). Žádná velká šance již nepřišla ani na jedné straně a tak opět rozhodovaly pokutové kopy. Na penalty jsme šli v pořadí Červenka, Kubů, Kraus, Hadrika a Pudil. O úspěšnosti dnešního dne rozhodlo, že konečně všichni naši hráči penaltu proměnili, a když ke všemu Pospíšil jednu chytil, mohli jsme se radovat ze zisku bonusového bodu.

AFK Tuchlovice: Pospíšil Martin – Pilař, Tirol, Pudil (C), Fitko (46´ Červenka) – Kubů, Kraus – Cabejšek, Procházka (55´ Jalaghonia), Pospíšil Mikuláš – Hadrika

Branky: 11´ Hadrika, 86´(vl.) Kabyl – 13´ Chlapec, 17´ Ibe