AFK Tuchlovice – SK Poříčany 7:0 (4:0)

Ve 26. kole jsme přivítali tým z Poříčan. Poříčany bojují o záchranu a nachází se v tabulce pod námi se čtyř bodovou ztrátou. Do zápasu opět nenastoupili zranění Hadrika, Chaloupka, Brož a Brnovják. V nominaci tak dostal šanci i dorostenec Hodan. Do utkání jsme přesto vletěli útočně a od první minuty jsme si vypracovávali šance. Hned ze začátku měl šanci Fitko, kterého vychytal Klíma. Další dvě šance měl během pěti minut Pudil, první musel vychytat Klíma a tu druhou bohužel přestřelil. Již ve 13. minutě jsme se ale mohli poprvé radovat. Fitko poslal krásně balón na Kedroně, toho sice hosté ještě ubojovali na roh, ale z následného rohu Kedroně zakončil hlavou Nejedlý (1:0). Náš tlak však nepolevoval. První šance hostů přišla asi v 21. minutě, kdy jsme nedokázali odkopnout míč a poprvé musel zasahovat Franěk. Další šanci si vypracoval Hafenrichter, který střílel asi z 24 metrů, ale bohužel minul. Další pěkný okamžik přišel ve 27. minutě. Pudil poslal kolmici na Cabejška, ten bohužel napálil pouze spojnici, ale Pudil akci dohrával a propálil odražený balón rovnou do sítě (2:0). Ještě než se stihl soupeř rozkoukat, tak míč vybojoval Kedroň a uvolnil kolmicí Krause, ten běžel sám na Klímu a krásnou ranou o břevno zakončil akci gólem (3:0). Po třetím gólu se začala projevovat frustrace hostů a začali být nepříjemně důrazní. My ovšem nepolevili a v 41. minutě po narážečce Cabejška s Kalou, se napodruhé Kalovi podařilo propálit míč do sítě a navýšili jsme tak skóre do kabiny na 4:0.

Ani v druhém poločase jsme nepolevili. Od první minuty jsme soupeře tlačili a nedali mu prostor k větší rozehrávce. V 61. minutě se podařilo Kalovi vystihnout rozehrávku obrany hostí a ze čtyřiceti metrů uklidil balón do sítě přes vylezlého Kopeckého, který v poločase vystřídal v brance rozzuřeného Klímu (4:0). Hosté si poté vypěstovali jednu větší šanci, kdy prověřili připravenost Fraňka. Poté ale byli na scéně už zase Tuchlovice. V 67. minutě rozjel Kala krásnou akci, kdy kolmicí uvolnil Červenku, který z první přihrál Krausovi před odkrytou branku a ten pohodlně navýšil skóre na krásných 6:0. Poslední hřebíček do rakve Poříčan přidal Procházka. Když po centru Hafenrichtera zachoval chladnou hlavu Pospíšil a předložil míč ještě Procházkovi do prázdné brány (7:0). Byl to pěkný zápas, plný gólů a nádherných šancí. Doufejme, že v této bojové náladě budeme pokračovat i příští víkend, kdy jedeme do Slaného, které se nachází dvě příčky nad námi s rozdílem tří bodů. Zápas se bude hrát od 17:00.

Hodnocení trenéra Tuchlovic: ” Před zápasem jsme měli obavy, Poříčany v zimě obměnily kádr – přišli Janda, Snob, Puk, …. nastoupilo  jiné mužstvo v brance se zkušeným Klímou! Byli jsme ale zdravě nažhaveni a dobře připraveni – po rohovém kopu se hlavou prosadil Honza Nejedlý a když přidal branku Cabejšek a Kraus, uklidnili jsme se a zápas jsme v pohodě dotáhli k vysokému vítězství 7:0. Byli jsme agresivnější v soubojích, chtěli jsme více vyhrát, byli jsme hladoví po gólech a to se nám vyplatilo. Dozadu jsme si pohlídali šikovné hráče soupeře a prakticky je k ničemu nepustili! S přístupem i výkonem velká spokojenost, k záchraně nám stačí vydolovat někde 4 body a zkusíme to hned v těžkém příštím utkání ve Slaném příští víkend! V utkání s Poříčany si nakonec zahráli všichni nominovaní hráči – i dorostenec Adam Hodan, který odehrál 20 minut.

AFK Tuchlovice: Franěk – Fitko, Nejedlý, Tirol, Rada (60´ Pospíšil Mikuláš) – Hafenrichter (K), Pudil – Kedroň (46´ Červenka), Kala (62´ Procházka), Cabejšek – Kraus (62´ Hodan)

Branky: 14´ Nejedlý, 27´ Pudil, 31´, 68´ Kraus, 42´, 64´ Kala, 88´ Procházka

Videozáznam ze zápasu zde.

Domů » AFK Tuchlovice - SK Poříčany 7:0 (4:0) » AFK Tuchlovice - SK Poříčany 7:0 (4:0)