AFK Tuchlovice : SK Posázavan Poříčí n/Sáz. 0:4 (0:0)

Ve 20. kole jsme doma přivítali tým z Poříčí nad Sázavou. Vzhledem ke skutečnosti, že Poříčí se sluní na druhé příčce tabulky a pomýšlí na postup, věděli jsme že to bude těžký soupeř. Po neúspěšném vstupu do sezóny jsme se chtěli konečně odpíchnout a uhrát nějaké body. Hned na úvod zápasu jsme si vypracovali šanci po rohu, ale bohužel Nejedlý hlavičkoval vedle branky soupeře. Další hezkou šanci předvedl Cabejšek s Krausem, ale ani ten nedokázal z vápna dostat míč do sítě. Herně jsme sice se soupeřem dokázali držet krok, ale hrálo se převážně po vápno. Šance sice přibývaly na obou stranách, ale v koncovce bylo příliš nepřesností a oba týmy pálili vedle. Hlavně proto se tedy šlo do kabin za stavu 0:0.

Druhý poločas už pro nás tak příznivý nebyl. Hned po čtyřech minutách prolomil obranu domácích Pohorský a Poříčí se ujalo vedení (0:1). Hned po gólu jsme měli i my velkou šanci kdy po souhře Kali a Brnovjáka skončila zblokovaná střela opět jen vedle brány. Bohužel tohle byla poslední velká šance Tuchlovic. Pak už byli u slova jen hosté. V 58. minutě přidalo Poříčí další gól, o který se postaral po naší chybě Žák. A ani dalších 10 minut se neneslo v jiném duchu a opět jsme inkasovali, tentokrát od Jíši. Za stavu 0:3 už chuť hrát chyběla a proto přišel poslední hřebíček do rakve a to v 85. minutě, kdy na konečných 4:0 zvýšil Rejhon.

Příští zápas se odehraje ve středu (dohrávka) od 17:30 na hřišti v Tuchlovic, hrát se bude s Klíčany.

Hodnocenní trenéra Příhody:  “Sehráli jsme další mistrovské utkání se soupeřem, u kterého jsme čekali, že bude mít kvalitu především ve středu hřiště. Tyto očekávání se naplnily. Rozdíl byl právě v té hře středové řady, v té jejich nápaditosti, pohybu, v jejich fotbalovém myšlení a veškerém konání, co ti hráči na hřišti konali. My jsme dokázali vydržet 45 minut, silou vůle tvrdě pracovat, odmakali jsme to a myslím si, že se kluci snažili. I když posledních pět minut už jsme začínali šlapat vodu. Osobně jsem myslel že do té 70. minuty to nějak uválčíme, bohužel v 70. minutě bylo rozhodnuto. Dostali jsme tři góly během jedenácti minut. Druhá půle z mého pohledu nestála za nic, protože to byla hra na kočku a myš. V tomto zápase s tímhle soupeřem, se projevili určité věci v plné nahotě, což znamená hlavně tréninková morálka, v tom duchu, že hráči mají menší počet tréninkových jednotek a to se dost podepisuje na hře. Musím konstatovat, že soupeř byl výborný.”

AFK Tuchlovice: Pospíšil Martin – Fitko (66´ Červenka), Nejedlý, Tirol, Chaloupka –Hafenrichter (K), Rada – Kala (84´ Jiránek), Kraus (59´ Procházka), Cabejšek – Brnovják

Branky: 49´ Pohorský, 59´ Žák, 68´ Jíša, 85´ Rejhon