AFK Tuchlovice – SK Slaný 2:0 (1:0)

Úkolem 12. kola bylo potvrdit navrácenou formu týmu, po minulé výhře v Poříčanech. Protihráče ze Slaného známe velmi dobře, zápasů jsme s nimi odehráli mnoho a věděli jsme, že v letošním roce jejich aktuální forma dosti kolísá. Do sestavy se již alespoň na lavici navrátil po zranění Brož a rovnou od začátku nastoupil do zápasu Hadrika, který kvůli zranění kotníku musel takt’ž pár zápasů vynechat.

Hned od začátku zápasu byla vidět dominance domácího týmu. Byli jsme důrazní a vypracovávali jsme si šance. Hosté měli jen pár šancí a Pospíšil se tak moc nenadřel. Po prvotním tlaku jsme po čtvrthodině polevili, hra se zpomalila a soupeř více držel míč. Světlý okamžik pro domácí však přišel ve 44. minutě, kdy se Kraus protáhl přes dvojici obránců a následně našel Hadriku, který parádně trefil k tyči a nedal Sedlákovi šanci. Domácí tak šli do kabin za stavu 1:0.

Do druhého poločasu hosté nastoupili s myšlenkou alespoň vyrovnat a na hře to bylo znát. Ovšem jejich snažení uzemnil v 62. minutě opět Hadrika, když se obul do propadlého balónu a podstřelil Sedláka, který jen neš’tastně zůstal ležet na zemi. Hosté se nevzdávali a začali být mnohem nervóznější a důraznější. Začali se rozdávat žluté karty. Jedním takovýmto okamžikem byl faul ve vápně na unikajícího Cabejška. V 76. minutě tak sudí bez váhání nařídil penaltu. K té se postavil Hadrika, ale do třetice bohužel na Sedláka nevyzdrál a ten jej vychatal. Stav utkání tedy zůstal 2:0. Bohužel v 83. došlo k celkem zbytečnému faulu od Krause na Stožického a rozhodčí mu ukázal již druhou žlutou kartu a musel tak předčasně pod sprchy. Nebyl v tom ovšem sám, právě faulovaný Stožický, který nastoupil do hry v 65. minutě, viděl za oplácení od rozhodčího rovněž žlutou kartu, i pro něj to však byla v pořadí již druhá a tak utkání pokračovalo bez těchto dvou borců. Do konce zápasu se již nic zajímavého nestalo a tak jsme si připsali další tři body a usídlili se na dělené 4-6. příčce tabulky. Příští týden nás čeká velmi těžký zápas, kdy jedeme na půdu druhé Libiše, která hraje v dobré formě. Libiš v minulé sezoně sestoupila z divize a prozatím jsme se s ní na hřišti ještě nesetkali. Hrát se bude v sobotu 4.11.2017 od 10:15.

Trenér AFK Tuchlovice: “Takže k dnešnímu utkání se Slaným, chci říct že to bylo těžké utkání, jako každé jiné v tomto krajském přeboru. Rozhodují zde různé maličkosti. My jsme dneska po delší době postavili Hadriku do útok a odvděčil se dvěma góly, což je skvělý. Myslím si, že pro něj je to dobrý vstup, myslím že by mu to mohlo pomoci dál. Já jsem tady krátce, vlastně třetí zápas, ale musím říct, že dobře nám funguje obrana. I přes to, že jsme třeba se Lhotou dostali tři góly, tak také odehrála dobré utkání a teď v těchto dvou utkáních odehrála velmi dobré zápasy. Hodně se nám zlepšil  Venca Kraus, začíná se nám zvedat, je to vidět potom v té útočné fázi. Dále začíná hrát velmi dobře Cabejšek, který byl trošičku takový svázaný ale začíná se zlepšovat, co mám informace předtím a co mam informace teď. Takže musím říct, celkově spokojenost a jsem strašně rád, že jsme potvrdily ty tři body z Poříčan, protože kdyby jsme to dneska nezvládli, tak by vlastně to vítězství v Poříčanech vyšlo trošku nazmar. Takže jsem strašně rád za sebe i za kluky. Teď pojedeme do Libiše, ty jsou někde hodně nahoře a já doufám, že tam navážeme především takovýma lepšíma aktivnějšíma věcma ve hře a dokážeme se tam prosadit s tou naší hrou.”

AFK Tuchlovice: Pospíšil – Fitko (73´ Brož), Nejedlý, Tirol (89´ Pospíšil), Brnovják – Chaloupka , Pudil – Cabejšek, Kraus, Kedroň (K) – Hadrika

Branky: 44´, 62´ Hadrika

ČK: 83´Kraus – 83´ Stožický