AFK Tuchlovice – SK Spartak Příbram 1:0 (1:0)

Ve čtvrtém kole podzimní části nás navštívil soupeř z Příbrami. Příbram je považována za jednoho z nejsilnějších soupeřů soutěže a proto i naše očekávání byly velké, avšak i přes ně bylo cílem doma bodovat naplno. Bohužel již při rozcvičce se zranil Chaloupka. V plánované sestavě jej nahradil Mikuláš Pospíšil, který po zranění na konci uplynulé sezóny, v té letošní ještě v základu A-týmu nenastoupil.

Do utkání jsme vstoupili až příliš opatrně, hosté byli daleko důraznější a bojovnější. Situace nám nepřála a již v 7.minutě se zranil Kedroň a místo něj do zápasu vletěl žolík Fitko. Hosté měli jednu šanci za druhou. Velkou šanci měl Rys, který šel sám na gólmana, ale Pospíšil ho perfektně vykryl. Avšak světlý okamžik pro domácí přišel v 22. minutě kdy si Fitko dokázal napadáním vybojovat balón na přihrávajícím stoperovi a následně jej přesně umístil do branky. Hosté do konce poločasu přidali ještě mnoho střel, ale pro nás naštěstí žádná neskončila v síti, když mnohokrát nepřesně mířili na bránu a výborné zákroky přidal i Pospíšil, který již v druhém domácím zápase po sobě splácí vloženou důvěru, když opět držel čisté konto.

Druhý poločas byl pro nás jasný, udržet brankáři nulu a přidat pojišťovací gól. Nastoupil do něj Pilař, který střídal zraněného Pospíšila. Byli jsme dosti zatažení a hosté dál zkoušeli náš postřeh. Hezká šance se odehrála v 59. minutě kdy střílel z malého vápna Mora, ale Pospíšil jeho střelu reflexivně vykopl ven z brankoviště. My jsme si moc šancí nevytvořili a přechod do rychlých brejků se nám vůbec nedařil. Nicméně šance soupeře se nám i nadále dařilo zastavovat. Bohužel ani v druhém poločase nás smůla se zraněními neopustila, když byl v 90.minutě v malém vápně tvrdě dojet Pospíšil a odskákal to naraženými žebry. Soupeře už jsme však do ohrožení naší branky nepustili a tak i přes to dokázal udržet čistý štít a jednobrankový náskok přisoudil tři body pro AFK. Jsou to velmi vzácné a vydřené tři body. Příští týden se hraje v netypickém čase a to v pátek, 8.9.2017, ve 20:00.

AFK Tuchlovice: Pospíšil – Brnovják, Brož, Tirol, Hajník (K) – Hafenrichter, Pudil – Pospíšil (46´ Pilař), Kraus, Kedroň (9´ Fitko) – Hadrika

Branky: 22´ Fitko