AFK Tuchlovice – SK Spartak Příbram 3:2 (2:1)

V 19. kole jsme doma přivítali Příbram. Příbram se nacházela v tabulce pod námi o tři body. Po minulém týdnu, jsme si chtěli zlepšit náladu. Do zápasu jsme proto přímo vletěli. Od začátku jsme byli důrazní, tlačili jsme se dopředu a snažili se zakončovat. Náš postoj přinesl brzo ovoce. V 5. minutě centroval Kubů balón na velké vápno a zde se zvládl osamostatni Cabejšek, který lobem překonal vyběhnutého gólmana hostů a šli jsme do vedení (1:0). Náš tlak nepolevoval. Hosté se jen složitě dostávali do šanci. Bohužel však při jednom obraném střetu zahrál Pospíšil balón tak nešťastně, že nedal Šimkovi v bráně šanci (1:1). Nic, nenechali jsme se situací zaskočit. Po pěti minutách, při šanci Hadriky se ve vápně neovládl Kučera a poslal Hadriku k zemi. Sudí nařídil penaltu, které se s úspěchem zhostil Fitko (2:1). Do šaten se šlo tedy pod naším vedením 2:1.

Konečně se nám dnes dařilo zlepšit vstupy do poločasů. Druhý poločas pro nás začal totiž také velmi dobře. Ve 48. minutě pronikl z levé strany do vápna Brnovják a našel před brankou osamoceného Hadriku, který pohotově zvýšil naše šance (3:1). Bohužel jsme začali mít pocit, že máme vítězství v kapsa a začali jsme množit chyby. Nedařilo se nám držet míč na noze a ani si vytvářet útočné příležitosti. Proto přišel v 89. minutě trest. Po rohovém kopu jsme nezvládli obsadit hráče na malém vápně a tak se povedlo Wágnerovi zakončit do brány (3:2). Do konce poločasu jsme již skóre 3:2 udrželi a připsali si první tříbodovou výhru v jarní části.
Příští týden vyjedeme na hřiště TJ SK Hřebeč, kde se bude hrát již od 10:15.

AFK Tuchlovice: Šimek – Fitko (C), Nejedlý, Tirol, Pospíšil Mikuláš – Kubů, Krsek (75´ Chochola) – Cabejšek (65´ Červenka), Procházka, Brnovják (85´ Pilař) – Hadrika (82´ Feldman)

Branky: 5´ Cabejšek, 38´(p) Fitko, 48´ Hadrika – 34´(vl.) Pospíšil, 89´ Wágner