AFK Tuchlovice – Sokol Nové Strašecí 2:1np (0:0)

V předposledním kole podzimní části jsme přivítali doma rivaly z Nového Strašecí. V tomto derby jsme si chtěli spravit chuť po prohře v Libiši, tým známe velmi dobře, proto jsme se důkladně připravili a vyhecovali. Od začátku hry byl zápas důrazný a hnaný chtíčem z obou stran. O důrazu hry svědčil i počet udělených ŽK, kdy rozhodčí rozdal na straně hostí pět a na straně domácích čtyři. První velkou šanci si vytvořili domácí Tuchlovice. Již v 7. minutě po centru Cabejška se snažil útok odrazit Mrázek, ale balón jen srazil na vlastní branku, kde jej zachránila tyčka. Náš tlak nepolevoval, po narážečce Pudila s Cabejškem, ale míč zase neskončil v síti. Další střelu měl Brnovják, ale opět domácím chybělo štěstí. Ale ani hosté nezůstali pozadu. Po centru za obranu na balón nedosáhl Svoboda a nemohl zakončit. Další šanci měl z přímého kopu Kaválek, ten však z dálky zastihl pouze připraveného Pospíšila. Stejný aktér měl šancí o chvilku déle, kdy pálil vedle brány. Od 35. minuty se zase do převahy dostali domácí.

Převaha domácích pokračovala i ve druhém poločase. Velkou šanci měl Hafenrichter, ale z bezprostřední blízkosti branku přestřelil. Náš tlak jsme bohužel nedokázali zužitkovat a tak přišel trest. V 66. minutě se do sítě trefil hostující Duchoň, který prodloužil centr z přímého kopu na zadní tyč, od které se se štěstím odrazil do branky a nedal tak Pospíšilovi šanci (0:1). Od tohoto okamžiku byla hra poněkud chaotická. Ubylo fotbalových momentů, hosté už si žádnou vyloženou šanci nevypracovali a domácí nebyli schopní vystřelit. Spása však přišla v 90. minutě, kdy se po dlouhém pasu od Fitka, Kedroň protáhl mezi obránci, obhodil si brankáře Doubravu a uklidil míč do odkryté sítě. Nic dalšího již zbývající minuty nepřinesly a tak Fitko s Kedroňem zachránili Tuchlovicím minimálně bod. Těsně před hvizdem došlo ještě na tradiční penaltovou výměnu, kdy v brance domácích nahradil Pospíšila zkušený obr Šimek. Ten byl v rozstřelu nakonec úspěšnější než jeho protivník a to když dokonce poslední pokusem sám rozhodl o výhře domácích. Tuchlovice si tak díky němu uzmuli do tabulky další bod. V posledním kole jedeme do Berouna, kde se hraje již od 13:30.

Hodnocení trenéra AFK Tuchlovice: “Jsem obrovsky zklamán úrovní zápasu, myslím že takovéto utkání, od obou týmů, do krajského přeboru nepatří. Soupeř zvolil taktiku uspávače hadů. V podstatě do hry vstoupil s tím, že se mu snad povede nějaký brejk, a to se jim nakonec i povedlo.  Fakt je, že udělali dva, tři brejky, nějaké standartky, z čehož se běžně v jiných zápasech prosazují. Dnes ale nic jiného nepředvedli, jenom toto a bohužel z jedné standartky se prosadili. My jsme se přizpůsobili, myslím že je to nejhorší výkon, který jsme podali od té doby co jsem tady. Jsem trošku rozmrzelý, zklamaný, protože to vypadá, že tou příčinou mohu být v uvozovkách já. Ale je to zvláštní, ten systém místo toho, aby ti hráči pookřáli, nebo aby to k něčemu šlo, tak naopak to jde směrem dolů. Byl bych rád, kdyby jsme se na jaro pokusili vyladit nějaké věci, které nás provádí celý podzim a začali z jiného soudku. Bohužel k dnešnímu zápasu mohu jen říct: Zklamání, zklamání, zklamání. “

AFK Tuchlovice: Pospíšil Martin (90´ Šimek) – Fitko, Brož, Tirol, Brnovják – Hafenrichter (K), Pudil – Cabejšek (58´ Chaloupka), Kraus, Kedroň – Pospíšil Mikuláš (46´ Hadrika)

Branky: 90´ Kedroň – 66´ Duchoň