AFK Tuchlovice – Sparta Kutná Hora

V dalším domácím utkání jsme přivítali tým ze vzdálené Kutné Hory. Tým soupeře se v tabulce nacházel těsně pod námi, takže se jednalo o velmi cenné body v boji o záchranu v soutěži. Do utkání jsme nastoupili bez Chaloupky a Nejedlého, ale naopak se vrátil uzdravený Rada.
Poločas jsme začali přímo fantasticky. Hned v druhé minutě vysunul Cabejšek Krause, který si narazil s Brnovjákem a z voleje uklidil balón za gólmana Malého (1:0). Šancí na naší straně bylo mnoho. v 26. minutě dokázal upláchnout osamocený Cabejšek a hosté měli co dělat aby mu balón na poslední chvíli vypíchli. Další hezká akce byla ve 44. minutě, kdy po autovém vhazování poslal Hafenrichter balón na Kedroně a ten prověřil připravenost Malého. Hosté v prvním poločase skoro nehrozili, ale my opět měli problém se zakončením.

Ve druhém poločase už i hosté zaútočili a to hned ve 47. minutě, kdy Piskač vystřelil cca ze třiadvaceti metrů, ale Franěk ho výborně vychytal. Ovšem ani my jsme neztráceli čas, když 50. minutě Pudil vybojoval odražený míč a předložil jej Fitkovi, ten však zakroutil svou střelu jen těsně vedle vzdálenější šibenice. Hra se poté zklidnila a vyložených šancí ubylo. V 68. minutě, ale konečně přišla pojistka, kdy byl po rohovém kopu Fitko podražen, při pokusu se prosmeknout kolem obránce. Následně se k ní i sám postavil a zkušeně ji proměnil (2:0). Do konce zápasu už žádné vyložené šance nebyly ani na jedné straně. Oba týmy prostřídali, ale nikdo už nepřidal branku. Za zmínku snad stojí už jen akce z 87. minuty, kdy Fitko vysunul Červenku, který zamotal hlavy dvou obráncům hostí a jeho následnou tečovanou střelu vytáhl Malý na roh jen konečky prstů. Utkání tak skončilo 2:0 a my získali velmi cenné tři body. Příští týden se jede k odvěkým rivalům do Lhoty. Hrát se bude v neděli 13.5.2018 od 17:00.

Trenér AFK Tuchlovice: “S Kutnou Horou jsme museli udělat 3 body, měli jsme 27, oni 26 , byl to další zápas o 6 bodů ! Do utkání jsme vstoupili skvěle, hned ve 2.minutě po pěkném ,,biliáru” přehodil Venca Kraus golmana a vedli jsme 1:0 !! Měli jsme více ze hry, soupeř volil spíše dlouhé míče , my se snažili o kombinační hru s rychlým přechodem. Vyrovnaný zápas se hrál i ve druhém poločase , Kutná Hora hrozila hlavně ze standardek, kde měla výškovou převahu, ale my jsme si s tím poradili. V 70.minutě byl faulován Fitko a sám nařízenou penaltu proměnil, a tím jsme se zklidnili a v pohodě dotáhli zápas ke třem bodům. Za přístup a bojovnost si všichni zaslouží pochvalu, my se musíme dále koncentrovat na další utkání – a tím je derby v neděli 13.5. v 17 hodin ve Lhotě !!”

AFK Tuchlovice: Franěk – Fitko, Pudil, Tirol, Rada – Hafenrichter (K), Kala – Brnovják (74´ Červenka), Kedroň (81´ Procházka), Cabejšek – Kraus (78´ Procházka)

Branky: 2´ Kraus, 70´(p) Fitko

Videozáznam ze zápasu zde.

Domů » AFK Tuchlovice - Sparta Kutná Hora » AFK Tuchlovice - Sparta Kutná Hora (2:0)