AFK Tuchlovice – TJ Sokol Libiš 4:3 (3:3)

Ve středu se odehrála dohrávka 28.kola a přivítali jsme hráče bývalého divizního týmu Libiše. Plán byl jasný, uhrát tři body a definitivně se zachránit v soutěži. Hned od začátku byla vidět naše bojovnost. Už v 6. minutě, po krásné kombinaci po trase Kala, Kedroň, Kraus, šel Kala sám na brankáře Brožka a poslal Tuchlovice do vedení (1:0). Bohužel naše radost netrvala dlouho. Po dalších pěti minutách se po centru opřel do střely z voleje Malák a vyrovnal (1:1). Aby nebylo smutku málo, v 16. minutě se zranil Kedroň a musel ze zápasu odstoupit. Na trávníku ho hradil Brnovják. Šance byly na obou stranách, i když my jsme byli útočnější. Bohužel však ve 28. minutě přišel další smutný okamžik. Rada poslal malou domů a Franěk ve snaze rozehrát situaci špatně došlápl a poranil si koleno. Naše obrana při tom již mohla jen smolně sledovat jak se míč dokutálel až do odkryté branky (1:2). Fraňka tak musel v brance vystřídat Šimek. Nadšení hostů z vedení ale netrvalo dlouho. Po pár minutách byl nejedlý dosti nevybíravě stržen ve vápně a nařízenou penaltu s přehledem proměnil Fitko (2:2). Ale to nebylo ještě vše. Ve 38. minutě se z 23 metrů trefil parádně o tyč Stibora a poslal tak hosty opět do vedení (2:3). Ovšem naši borci na to rychle zareagovali. Po rohu se ve vápně prosadil osamocený Najedlý a levačkou vyrovnal na 3:3. Do kabin se šlo tedy za vyrovnaného stavu a druhý poločas sliboval ještě velkou podívanou.

V poločase musel ze zdravotních důvodů vystřídat i Cabejšek, kterého nahradil Červenka. Tento vynucený tah se však stal osudným. Hned v první minutě se podařilo využít protiútoku a Hafenrichter prostrčil míč do náběhu právě Červenkovi, který druhým dotekem obstřelil Brožka a poslal nás do bleskového vedení (4:3). Šance v druhém poločase byly hlavně na naší straně. Krásnou střelu měl například Kraus, ale střílel těsně vedle. Další šanci měl Brnovják, kterého minul centr, tak zkusil nůžky, ale bohužel to šlo také vedle. Asi největší šanci měl Kala, když stejně jako na začátku utkání běžel sám vtříc brankáři, ale tentokrát na něj nevyzrál a poslal mu balón přímo do náruče. Hosté si vypracovali, asi největší šanci ke konci zápasu, kdy trefili břevno. V 88. minutě si ještě došel pro druhou žlutou kartu hráč hostů Pešek a musel tak opustit hřiště předčasně. Zápas byl dost vyhrocený a plný náboje. Žluté karty padaly ve velkém na obou stranách (domácí čtyři, hosté sedm), tomu odpovídal i počet zraněných (všichni tři domácí). Předposlední zápas se odehraje v Novém Strašecí. Toto malé derby začíná netradičně ve 13:00.

AFK Tuchlovice: Franěk (30´ Šimek) – Fitko (82´ Procházka), Nejedlý, Tirol, Rada – Hafenrichter (K), Pudil – Kedroň (16´ Brnovják), Kala, Cabejšek (46´ Červenka) – Kraus

Branky: 6´ Kala, 36´ Fitko (p.), 40´ Nejedlý, 46´ Červenka –11´ Malák, 28´ Rada (vl.), 38´ Stibora

Videozáznam ze zápasu zde.

Domů » AFK Tuchlovice - TJ Sokol Libiš 4:3 (3:3) » AFK Tuchlovice - TJ Sokol Libiš 4:3 (3:3)