AFK TUCHLOVICE – TJ SOKOL NOVÉ STRAŠECÍ 2:0 (0:0)

V 19. kole jsme přivítali tým z Nového Strašecí. Po minulém týdnu jsme si chtěli spravit chuť, takže jsme si šli na plac pro výhru. Bylo to vidět již v osmé minutě, kdy jsme měli první šanci. Kraus se dokázal zmocnit míče po chybě hostí a táhnout směrem k bráně, na jeho přihrávku před bránu bohužel nikdo nedosáhl a ani na dorážku žádný ze spoluhráčů nedosáhl. V 10. minutě nařídil rozhodčí pokutový kop, když Hajníkův centr před branku tečoval obránce hostí ve vápně rukou. První pokus Hadrika neproměnil, ale pohotovou dorážkou Skořepy se míč přeci jen objevil v síti. Penalta se však musela pro předčasný pohyb hráčů opakovat a druhý pokus se podařilo brankáři hostí opět vyrazit, tentokrát však šťastněji a stav zápasu se tedy neměnil. Hosté také nebyli bez šance, když v 27. minutě Ducárovu přihrávku zachránil Pudil odkopem za naši bránu. Přeci jen však měli šancí více domácí, ale žádnou která by nás poslala do vedení.

O poločas se domácí trenér rozhodl obměnit kádr. Cabejška vystřídal Balík a Brnovjáka nahradil uzdravený Kedroň, který nastoupil od podzimu poprvé. Jak fanoušci viděli, druhá půle patřila vesměs domácím, k ničemu většímu hosty nepustili. Krásnou akci měl v 47. minutě Hajník, který střílel z rohu velkého vápna, ale bohužel těsně nad břevno. Domácí pokračují v obměně kádru, Skořepu nahrazuje mladý Pospíšil. Teprve v 69. minutě diváci vidí gól na 1:0. Domácí Kraus se ujal balónu ještě na půlce, prokličkoval s ním až k vápnu, kde se snažil o střelu, jeho pokus obrana hostí zablokovala, ale přes Pospíšila a Hadriku se odražený míč dostal až za vápno k noze Kedroně, který se s ním nepáral a z první propálil balón do sítě. Tlak a důraz hostů po gólu sílil, jak na hřišti, tak i mimo něj. Domácí si však již výhru obhájili a přidaly dokonce druhý pojišťovací gól, který vstřelil v 85. minutě Hadrika a spravil si tak chuť po neproměněné penaltě. Výborný zápas to byl jistě i pro Kedroně, který nastoupil v jarní části sezóny poprvé a zvládl rovnou 45. minut, ke kterým přidal i vítězný gól.

AFK Tuchlovice: Šimek – Holan, Brož, Pudil, Hajník (K) – Hafenrichter, Skořepa (46´ Pospíšil) – Cabejšek (46´ Balík), Hadrika, Brnovják (46´ Kedroň) – Kraus

TJ Sokol Nové Strašecí: Pavel Doubrava – Radek Soukup (80´ Matěj Erba), Petr Duchoň, Jan Mrázek (46´ Matěj Cafourek), Martin Mžourek – Jan Ducár (90´ Petr Buršík), Marek Hartman, Lukáš Palko, Lukáš Mrázek – Patrik Svoboda (85´ Marek Isteník), Jiří Kapek (87´ Lukáš Beneš)

Branky: 69´ Kedroň, 85´ Hadrika