AFK Tuchlovice – TJ Sokol Nové Strašecí 2:0 (0:0)

Dne 10. 8. jsme vstoupili do nové sezóny zápasem proti nedalekému rivalovi – Novému Strašecí. Tým je posílen o dva nové hráče, Miškovic Nedeljko a Ljubinko Tomic. Dále se tým rozšířil o bývalého hráče Tuchlovic, Hafenrichtera. Bohužel tým sužuje velká marodka, takže jsme se museli obejít bez Cabejška, Tirola, Pudila, Boháče a Kali. Cíl byl jasný, pomstít debakl z jarní části minulé sezóny, kdy jsme se Strašecím bouchli 4:1 a předvedli svůj nejhorší výkon v sezóně.

Do zápasu jsme vstoupili bojovně, ovšem do vyložených šancí jsme se nedostávali. První větší šance přišla ve 14. minutě, kdy se k odraženému balónu dostal Tomic a poslal ho zpátky na hlavu Miškoviče, ale jeho hlavičku bohužel zblokoval gólman Kleinmond. Bránu hostů jsme se snažili ohrožovat co nejčastěji. Další pěkná šance byla po centru Jakuba Kubů, kde se šponoval na hlavičku Brnovják, ale bohužel nemířil přesně. První půle nepřinesla ovoce ani na jedné straně. Na šance jsme byli lepší, ale na ty fotbal zkrátka nehraje, takže jsme museli zabrat.

Druhý poločas začal úderně z obou stran. Hosté i my jsme se snažili dostávat do šancí, díky čemu začali přibývat fauly a stoupat adrenalin. První světlý okamžik přišel v 60. minutě, kdy vyslal Procházka na soupeřovu bránu Miškoviče, který zvládl úkol na jedničku a poslal domácí do vedení (1:0). Hosté začali střídat, první se do hry dostala mnoholetá opora týmu Ducár. Po gólu začala atmosféra houstnout. Hosté se snažili vyrovnat a my si pojistit vítězství. Začali jsme trochu zmatkovat, moc jsme si přáli vyhrát a tak jsme dělali zbytečné chyby. Jedna z nich byla potrestána žlutou kartou (pro náš tým jedinou) pro Brnovjáka, který zneškodnil Ducára v úprku na naší bránu. Další nepříjemnost musel hasit Hornof, který zastavil v útoku Mžourka. Krásný zákrok si připsal i Šimek, který v 69. minutě zneškodnil pokus Holuba. Ovšem nejkrásnější okamžik přišel v 80. minutě, kdy po nevydařeném rohu hostů, zpracoval balón Pospíšil a poslal do brejku Miškovice a ten se nemýlil (2:0). Skóre se už neměnilo a tak zápas skončil 2:0 a my se budeme snažit potvrdit výhru i v Poříčí nad Sázavou, kam jedeme 17.8.2019. Autobus bude odjíždět v 14:15.

AFK Tuchlovice: Šimek – Fitko (C), Tomic, Hornof, Pospíšil Mikuláš – Krsek (72´ Červenka), Kubů , Hafenrichter, Brnovják – Procházka, Miškovic

Branky: 60´, 80´ Miškovic

Videozáznam ze zápasu zde.

Fotogalerie ze zápasu zde:

Domů » AFK Tuchlovice - TJ Sokol Nové Strašecí 2:0 (0:0) » AFK Tuchlovice - TJ Sokol Nové Strašecí 2:0 (0:0)