FC SELLIER & BELLOT Vlašim, a.s. – AFK Tuchlovice 4:3 (1:2)

Ve čtvrtém kole jsme zavítali na hřiště nováčka v naší soutěži do Vlašimi, kde jsme nastoupili proti FC Sellier & Bellot Vlašim “B”. Áčko soupeře hraje FORTUNA:NÁRODNÍ LIGU, což je druhá nejvyšší soutěž u nás. Do zápasu jsme nastoupili bez stávajících marodů, plus se na marodku přidali Hornof a Krsek. Při tomto zápasu byl navíc bohužel souběh s naším B týmem, takže jsme měli i hodně zúženou lavičku.

Do zápasu jsme i přes toto všechno vlétli výborně. Hned ve čtvrté minutě se po Starenkově centru trefil hlavou Procházka a byli jsme na koni (0:1). Hráli jsme zodpovědně, tlačili soupeře a chtěli přidat další gól. Podařilo se nám to dokonce dvakrát, avšak pokaždé byl proti uznání branky asistent rozhodčího. Bohužel nám tak vedení vydrželo jen dvacet minut. Po hrubé chybě v obraně, kdy se Boháčovi nepovedla malá domů, se dostal Vlasák sám proti Šimkovi a skóroval (1:1). Ovšem nenechali jsme se otrávit. Tlačili jsme se nadále dopředu a to přineslo ovoce. Ve 45. minutě se do úniku dostal Miškovic a prostřelil Štechra a my tak šli před koncem poločasu do vedení (1:2).

Start druhého poločasu jsme ovšem nezachytili. Hned ve 49. minutě dokázal Šimka prostřelit Cettl a bylo opět vyrovnáno (2:2). Vyrovnávací gól nás trochu nakopl. V  60. minutě dokázal domácím uprchnout Brnovják, který nebezpečně centroval před bránu, kde domácí Lapáček ve snaze odklidit jej do zámezí zametl míč do vlastní brány. Vedli jsme 3:2 a doufali, že stav udržíme. Bohužel jsme začali sekat chybu za chybou. A trest přišel v 71. minutě, kdy Habal opět vyrovnal. Pro nás by v současné situaci byla přijatelná i remíza, ale bohužel jsme se z branky dostatečně nevzpamatovali a za tři minuty dostal domácí poprvé v zápase do vedení Lalouček (4:3). Do konce zápasu se nám už bohužel nepodařilo na branku zareagovat a tak jsme odjeli domu se sklopenou hlavou.

Musíme se otřepat, pro nás výborně rozehraný zápas jsme zahodili, nezbývá než se poučit a jít dál. Příští zápas sehrajeme doma s Velimí od 17:00.

AFK Tuchlovice: Šimek – Boháč (29´ Pospíšil Mikuláš), Fitko (C), Tomic, Brnovják – Kubů, Hafenrichter – Starenko (87´ Čižinský), Procházka, Červenka – Miškovic

Branky:  23´ Vlasák, 49´ Cettl, 71´ Habal, 74´ Lalouček  –  4´ Procházka, 29´ Miškovic, 60´(vl.) Lapáček

Videozáznam ze zápasu bohužel není dostupný.