FC Velim – AFK Tuchlovice 2:3np (1:2)

V prvním kole jarní části soutěže jsme zavítali na hřiště Velimi. FC Velim se krčila na posledním místě a my měli pouze o šest bodů více. Hrálo se o hodně. Body jsme chtěli urvat všichni. Do zápasu jsme naskočili v plné sestavě. Jedinou novou posilou je Petr Hornof, který rovnou naskočil do základu. Hned od začátku panovalo špatné počasí, byl velmi prudký déšť a podle toho také hra vypadala. Ovšem nenechali jsme se zaskočit a vrhli jsme se do boje hned od začátku. A zadařilo se hned ve 14. minutě kdy se krásně trefil Cabejšek a poslal Tuchlovice do vedení. Bohužel jsme nedokázali přidat další gól, ač jsme šance měli. A tak to domácí potrestali v 38. minutě, kdy po přímém kopu dorážel vyražený míč nikým nehlídaný Váňa. Naštěstí nás to nezaskočilo a dokázali jsme hned odpovědět. Ve 40. minutě nás poslal opět do vedení Procházka.

Tento stav jsme zvládli držet až do 70. minuty, kdy jsme nezvládli pobrat hráče při rohovém kopu a opět z odraženého míče se tentokrát trefil z vápna nikým nehlídaný Novotný. Druhý poločas pro nás už nebyl tak plodný. Nedostávali jsme se ke střelám a spíše bránili tlak domácích. Ten jsme však zvládli ubránit a šlo se tedy do penaltového rozstřelu. Ty jsme zvládli, až na jedno zaváhání, ale opět nás podržel Šimek takže jsme si odvezli dva velmi cenné body. Příští týden nás čeká první domácí zápas jarní části a přivítáme, nám již velmi dobře známou, Hvozdnici. Hrát se bude od 15:00.

Hodnocení trenéra AFK Tuchlovice: “Já si myslím, že to bylo vyrovnané utkání. Ve druhém poločase jsme nehráli tak dobře jako v prvním. V podstatě jsme měli štěstí, jindy se k nám moc nekloní, ovšem dnes se přiklonilo. Remíza byla zasloužená. Penalty nám v poslední době vcelku jdou, takže to bylo fajn.“

AFK Tuchlovice: Šimek Martin – Fitko (C), Tirol, Hornof, Brnovják (84´ Pilař) – Kubů, Kala (75´ Chochola) – Cabejšek (64´ Červenka), Procházka, Pospíšil Mikuláš – Hadrika

Branky: 38´ Váňa, 70´ Novotný – 14´ Cabejšek, 40´ Procházka