Sparta Kutná Hora – AFK Tuchlovice 2:1 (2:0)

V 9. kole, jsme zavítali do vzdálené Kutné Hory, která k nám spadla z divize. Domácí mají velmi mladý tým, proto bylo jasné, že se hodně naběháme a nebude to jednoduché. Kutná Hora byla od začátku nabuzená a chtěla vyhrát. Podle toho také vypadal vstup do utkání. Domácí začali hrát hned od první minuty. U balónu úřadovali po většinu času domácí. Odplata za naši nebojovnost přišla v 19.minutě, kdy dotlačil balón do sítě Cimr. Naše pokusy o vyrovnání nebyly moc důrazné. Jeden z pokusů byl připsán Chaloupkovi, který střílel z dálky, ale bohužel s chybějící razancí. Další nadějnou příležitost mohl mít Cabejšek, ale o pár centimetrů nedosáhl na centr Krause. Díky promarněným šancím přišel druhý trest. Ve 41.minutě, kdy jsme nedokázali uhlídat Marka a ten navýšil skóre na 2:0.
Do druhé půle jsme nastoupili s větší bojovností. V 50.minutě se ke střele dostal Cabejšek bohužel ho Malý vychytal. Další šanci měl Pudil, který bohužel jen lízl míč hlavou a nedokázal zakončit. Šanci měli i domácí, například když Kulhánek střílel z velkého vápna, naštěstí ho vychytal Pospíšil. Našich šancí přibývalo, další zakončení zkusil opět Pudil, ale ani jeho rána neměla dostatečnou razanci. S našim důrazem přibývalo bohužel i faulů a žlutých karet. Světlo naděje svitlo v 63. minutě, kdy se ze standardky parádně trefil Hajník a stav se zhoupl na 2:1. Tímto gólem jsem se nabudili ještě víc. Bohužel nám nebylo přáno. Poslední naše větší šance v podání Balíka a Nejedlého skončili vedle levé tyče domácích.
Zápas byl na těžkém terénu nahoru a dolů, hlavně druhý poločas. Opět jsme doplatili na neproměněné šance a zbytečně ztratili hratelné body. Příští týden nás čeká derby se Lhotou, kde je cíl jasný. Urvat tři body a dostat se zpět na přední příčky tabulky.

AFK Tuchlovice: Pospíšil – Brož, Nejedlý, Tirol, Hajník (K) – Chaloupka, Pudil – Cabejšek, Kraus, Brnovják (46´ Fitko) – Balík (70´ Pospíšil)

Branky: 19´ Cimr, 41´ Marek – 63´ Hajník