SK Hřebeč – AFK Tuchlovice 1:2np (0:0)

Ve 20. kole jsme zavítali na hřiště nedaleké Hřebče. Hřebeč je v tabulce nad námi. Věděli jsme, že to bude těžký zápas a snažili se na něj dobře připravit. Do zápasu nenastoupil Nejedlý a Fitko. Naopak se rovnou zapojila nová posila Jakub Šedivý, který k nám přišel na poslední chvíli z Mostu. Herně na tom byli domácí lépe. Dokázali více udržet balón lépe na rozbitém hřišti kombinovali a hráli důrazněji v soubojích. Ovšem naše tvrdost byla zřejmě více průhledná a tak ve 37. minutě měli již žlutou kartu Kubů, Krsek a Cabejšek. Bohužel ve 32. minutě musel, kvůli zranění, střídat Hadrika a nahradil ho Feldman. Pár minut před koncem prvního poločasu se ještě zranil Krsek a tak se na plac dostala nová posila Šedivý. Šance jsme si vytvářeli jak my tak domácí. Ovšem tlak ani jedné ze stran nepřinesl ovoce a první poločas skončil bez branky.

Druhý poločas pro nás nezačal nejlépe. Už ve 47. minutě ztratil na půlce míč Brnovják a soupeřův brejk bohužel nedokázal už zastavit Kubů ani Hornof. Domácí Faktor šanci využil a Hřebeč šla do vedení (1:0). Gól nás však nakopl. Začali jsme přidávat na tempu a domácí našemu odhodlání přestali stíhat. Naše šance rostli. První závar před brankou ještě domácí přežili přesto, že po Procházkově centru Brnovjáka vychytal Zajíček a následné dorážky zůstaly jen v hradbě těl. V 68. minutě už to přišlo. Na levé straně Červenka našel v náběhu Brnovjáka, který našel na zadní tyči číhajícího Procházku a náš nejlepší jarní střelec hlavou uklidil do protipohybu Zajíčka (1:1). Stav 1:1 byl velmi vyhrocený, oba týmy se drali dopředu a tak byl zápas velmi štědrý na brejky. Žádný z nich už se však neujal a to hlavně díky několika výborným zásahům Šimka v naší brance zůstal stav do konce zápasu již beze změny. Došlo tedy opět na penalty, pro nás na jaře již po čtvrté. Oba týmy na tom byli střelecky dobře a po šesti sériích žádná střela neminula cíl. Sedmá série však už rozhodla, když svůj pokus proměnil sedmnáctiletý Hodan a Stříbrský minul branku. Ukrást ve Hřebči dva body je pro nás po průběhu zápasu nadmíru uspokojivý výkon. Další zápas nás čeká opět venku, tentokrát na půdě zachraňujícího se Libušína. Výkop je v sobotu 13.4.2019 od 16:30.

Trenér AFK Tuchlovice: “Musím říct, že jsem spokojený za ty dva body. Utkání bylo těžké, soupeř byl pohyblivý a rychlý a měli spoustu mladých hráčů. Nás velmi podržel brankář Šimek. Musím říct, že tým dodržel taktiku a hlavně díky tomu jsme uspěli. Dva body odtud jsou velmi dobrý.

AFK Tuchlovice: Šimek (C) – Pospíšil Mikuláš, Tirol, Hornof, Brnovják – Kubů, Krsek (43´ Šedivý) – Cabejšek (55´ Pilař), Procházka, Červenka – Hadrika (32´ Feldman) (89´ Hodan)

Branky: 47´ Faktor – 68´ Procházka

Videozáznam ze zápasu tentokrát bohužel není dostupný.