SK Hvozdnice : AFK Tuchlovice 2:1 (1:1)

Ve středu jsme dohrávali první kolo ve Hvozdnici. Hřiště soupeře známe proto jsme se na zápas velmi připravovali. Dopředu se rovněž vědělo, že má dva silné hráče, Mráze a Třešňáka, na kterých staví svou hru.  První půle začala bojovně, hlavně ze strany Tuchlovic. Do šancí jsme se dostávali hned od začátku. Při jednom průniku ve 22. minutě si Cabejšek došel pro penaltu. Tu s přehledem proměnil Fitko a Tuchlovice šli do vedení. Hru jsme měli pod kontrolou prakticky celý první poločas. Během poločasu navíc došlo na straně domácích ke dvou zraněním. Bohužel to druhé bylo vážnější a pro Nováka musel přijet záchranná služba. Díky těmto událostem byly nastaveny 3 minuty, které nám neprospěli. Myšlenkami jsme byly už v šatně a za to přišel trest. Ve 47. minutě jsme ztratili na soupeřově vápně míč a ten z následného odkopu a rychlého brejku Třešňáka dokázal odcentrovat před bránu. Nedokázali jsme zde uhlídat Mráze a ten vyrovnal na 1:1.

Druhá půle byla daleko více nahoru a dolu. Šance jsme si vypracovávali, ale bohužel finální střela nám nešla. Vzhledem ke hře která byla z naší strany o moc lepší než v sobotu v Rejšicích nepřišel trenér ani s výraznou obměnou a vystřídal pouze nováčka Červenku za Procházku, který se do té doby velmi snažil. Bohužel naše nulová střelba byla potrestána  v 59 minutě kdy domácí do vedení poslal opět Mráz, který se dostal k propadlému centru a zády k brance překvapil střelou přes hlavu obranu včetně brankáře (2:1). Ač jsme se snažili sebe víc, tak jsme balón do sítě nedostali. Náš zmar pečetil brankář Hubínek, který zneškodnil naši největší šanci, kdy po trase Chaloupka, Brnovják, Cabejšek poslední jmenovaný z voleje málem vymetl horní růžek branky, ale ani jeho povedená střela se do sítě nedostala. Domů jsme tedy jeli bez bodů, se skleslou hlavou ze ztráty hratelných bodů a vidinou velmi těžkého zápasu před námi.

Hodnocení trenéra Příhody: “Já myslím, že dneska jsme to utkání odehráli se vztyčenou hlavou. Kluci se prali do poslední minuty, makali poctivě. O výsledku rozhodli dvě silné individuality v týmu soupeře, věděli jsme o nich a snažili se na ně připravit. Ale bohužel ta genialita Třešňáka, na tuhle soutěž, je obdivuhodná. Já ho viděl poprvé v akci a musím říct že jsem nadšený. A hráč Mráz, je typický koncoví hráč, zabiják do vápna. Já bych byl šťastný, kdybych alespoň jednoho z těchto hráčů měl, protože by z toho těžil hlavně tým. Ale nemáme takže si musíme pomoc jinak. Doufejme že se nám nakloní alespoň trochu štěstíčko. Dneska jsme měli tři velmi zajímavé šance docílit branky, ale nedopadlo to. Je mi těch kluků dneska líto, po dlouhé době, ač jsem věčně nespokojený, si myslím že jsme odpracovali a odehráli dobré utkání. Myslím si že, utkání bylo remízové. Bohužel prvnímu gólu vedla hrubá netaktická věc několika hráčů, souhra chyb několika hráčů. Dostali se do brejku a Třešňák s Mrázem to prostě vyřešili a přesto že tam byli dva na pět, tak to prostě využili a potrestali to.”

AFK Tuchlovice: Pospíšil Martin – Fitko, Hafenrichter (K), Tirol, Chaloupka – Procházka (66´ Červenka), Kala, Pudil, Cabejšek – Brnovják, Kedroň

Branky: 47´, 59´ Mráz Lukáš – 22´(p) Fitko Martin