SK Lhota – AFK Tuchlovice 3:2np (1:1)

Ve 25. kole jsme zavítali na hřiště nedaleké Lhoty. Lhota se hřeje na příjemném 5. místě v tabulce, kdežto pro nás to byl opět důležitý zápas. Do zápasu se krom déle zraněných hráčů nezapojili nově zraněný Brnovják s Chaloupkou a dále Kala. Do zápasu jsme vstoupili útočně, ale přes povedený začátek se nám branku vstřelit nepodařilo. Bohužel už ve 12. minutě po nepovedeném odkopu Rady, když před bránou netrefil centrovaný balón, dorazil jej do sítě Ibe a my prohrávali (1:0). Nic jsme nevzdávali, času bylo dost. Šance rostli na obou stranách. A tak ve 29. minutě, když Kraus vysunul do úprku Červenku, který přehodil vybíhajícího Vošmíka. Jeho lob sice ještě zůstal na tyči, ale Červenka skvěle akci dohrával a napodruhé tentokrát rychle se vracejícího Vošmíka obstřelil a s přispěním druhé tyče jeho branky, uklidil balón do sítě a vyrovnal (1:1). Do poločasu se už nic výrazného nestalo. Šance sice byly, ale žádné úspěšné.

Do druhého poločasu jsme bohužel museli nastoupit bez Tirola, který kvůli nemoci nebyl v tomto horku a nastolenému tempu již dále pokračovat. Domácí po půli začali lépe a více nás tlačili. Trest za naše polevení přišel v 63. minutě, kdy po standartce propadla obrana před bránou a Kunc zajistil Lhotě vedení (2:1). Ovšem to netrvalo dlouho. Hned v 65. minutě po chybě domácího stopera se k balónu dostal presující Procházka a jeden na jednoho s přehledem přehodil vybíhajícího Vošmíka (2:2). Do konce zápasu hrozili již spíše domácí, ale my jsme je bojovným výkonem nepustili potřetí do vedení. Šlo se proto do penaltového rozstřelu. Zde byli úspěšnější domácí a brali proto dva body. Zápas to byl svižný a pro diváky velice zajímavý. Příští týden nás čeká doma souboj s Poříčany. Tento zápas bude klíčový v boji za záchranu. Poříčany jsou o dvě příčky pod námi a mají o čtyři body méně. Výkop zápasu je v 17:00.

Hodnocení trenéra Tuchlovic: Ve Lhotě jsme odehráli výborný zápas s kvalitním a zkušeným týmem, který má i několik hráčů z ligy / Ibe,.. / a spoustu dobrých a zkušených borců. Nemohl nastoupit Chaloupka, který od úterka marodí se svalem, chyběl Kala / práce /, dlouhodobě Hadrika a Brnovják, který má zlomený článek na noze. Utkání mělo svou úroveň, hrál se svižný fotbal, my jsme chtěli hrát více na jejich polovině, ale kvalita Lhoty se ukazovala. Dostali jsme první branku po naší chybě v obraně, kdy jsme centrovaný míč nedokázali odkopnout z šestnáctky a Ibe pohotově zavěsil. My jsme se dostávali k ohrožení branky méně, přesto Červenka opakovanou střelou vyrovnal na 1:1. Druhý poločas začala lépe Lhota, po SS ze strany a centru jsme opět propadli v souboji a prohrávali 2:1, měli jsme ale vůli na zkorigování, po zaváhání obrany soupeře Procházka pohodlně vyrovnal a vzápětí měl Cabejšek po ukázkové přihrávce Krause šanci na 3 body, ale golman střelu vyrazil. Na penalty jsme propadli, Lhota byla 100%tní a proto vezeme 1 bod, který ale může být zlatý v konečném účtování : Všichni zápas odmakali, patří jim dík a teď se musíme připravit na sobotní klíčový zápas s Poříčany doma!!!

AFK Tuchlovice: Franěk – Fitko, Nejedlý, Tirol (46´ Procházka), Rada – Hafenrichter (K), Pudil – Červenka (74´ Pospíšil), Kedroň, Cabejšek – Kraus

Branky: 12´ Ibe, 63´ Kunc – 29´ Červenka, 65´ Procházka

Videozáznam ze zápasu zde.

Domů » SK Lhota - AFK Tuchlovice 3:2np (1:1) » SK Lhota - AFK Tuchlovice 3:2np (1:1)