SK Poříčany – AFK Tuchlovice 1:3 (1:0)

V 11. kole jsme vyjeli na hřiště do Poříčan. S týmem již zkušenosti máme, takže jsme věděli, že zápas to bude plný důrazu a nakopávaných míčů. Chuť po výhře byla veliká, už jen proto, že jsme poslední čtyři zápasy nevyhráli a začali se v tabulce pomalu propadat.

Hra začala bojovně. Důraz na straně domácích nechyběl, přesně jak jsme čekali. Domácí hrozili hlavně z dlouhých nákopů, ale žádné vyložené šance si nevytvořili. Zato my jsme hrozili čím dál více jen jsme nemohli dostat balón do sítě. Pěknou šanci měl v 16. minutě Brnovják, kdy z 25m z voleje napálil odhlavičkovaný míč, ale bohužel o pár centimetrů bránu minul. Další pěkná šance Tuchlovic přišla ve 20. minutě kdy Kedroň vysunul Pospíšila, ten zatáhl míč do vápna a následné našel Krause, jemu ovšem při zakončení chybělo štěstí a nastřelil pouze spojnici břevna s tyčí. Bohužel pro nás se opět potvrdilo heslo “Nedáš, dostaneš”. Ve 24. minutě se z rohu trefil hlavou Stárek a domácí šli do vedení. Tuchlovičtí se však nevzdávali a ještě do poločasu přidal krásnou střelu Kedroň, který krásně trefil balón do šibenice, kam se ale bohužel dokázal natáhnout i brankář domácích Kopecký a střelu vytěsnil na roh. Hra bylo do konce poločasu nahoru a dolů, a nám se bohužel nepovedlo vyrovnat.

Druhý poločas byl již od první minuty více v naší režii. Domácí se snažili pouze dlouhými nákopy na Sedláčka dostat do brejků, ale i přes absenci Brože, (který si při tréninku poranil sval) se nám dařilo vysoké míče sbírat. Radostných chvil se Tuchlovice dočkali v 54. minutě, kdy po centru Hafenrichtera dorazil tečovaný míč do brány Brnovják. Po vyrovnávacím gólu se domácí úplně sesypali a už jen bránili. I přes jejich snahu však nezvládli v 75. minutě uhlídat Krause, který po dlouhém autu Fitka prostřelil Kopeckého a dostal tak Tuchlovice do vedení. Pojistku v zápětí přidal Cabejšek, kterého v 77. minutě ve vápně našel Kedroň. Hosté se už nedostali do větší šance a tak jsme si odvezli 3 cenné body. Příští týden přivítáme soupeře z nedalekého Slaného. Hrát se bude již od 14:30.

AFK Tuchlovice: Šimek – Hafenrichter (K), Nejedlý, Tirol, Brnovják – Chaloupka , Pudil – Cabejšek, Kraus, Kedroň – Pospíšil (60´ Fitko)

Branky: 25´ Stárek – 54´ Brnovják, 76´ Kraus, 77´ Cabejšek