SK Rejšice : AFK Tuchlovice 3:2np (2:1)

Zápas třetího jarního kola proti Rejšicím byl pro nás vzhledem k nepříznivému počasí v předchozích dvou týdnech premiérou v jarní části, když nebylo možné odehrát první kolo s Hvozdnicí a následně ani domácí utkání s Klíčany. Díky zrušeným utkáním včetně generálky na jarní sezónu náš tým nehrál přesně měsíc žádný zápas a o to byl pro nás sobotní úvod do jara těžší. V zápase jsme se museli obejít bez zraněného Krause, Hadriky a Skořepy, který je po operaci kolene a jeho start v jarní části není příliš pravděpodobný. Oslabený tým se však podařilo i posílit a do nové sezóny získal klub nové mladé hráče a sice Jakuba Červenku, Jakuba Kalu a Šimona Procházku.

Do zápasu jsme nastoupili s odhodláním získat co nejvíce bodů. Hřiště soupeře už dobře známe, takže jsme věděli co na nás čeká. Hned od první minuty jsme hráli bojovně a to se také vyplatilo. Kedroň již v deváté minutě vybojoval balón poslal dlouhým náběhem Cabejška na bránu, ten přihrál zprava nabíhajícímu Kalovi, který vrátil míč Cabejškovi před odkrytou bránu a ten se již nemýlil (0:1). Bohužel vedení jsme dlouho neudrželi. V 18. minutě centroval před bránu Pečínka, jeho centr ještě Pospíšil vyboxoval, ale bohužel přímo na nohu osamocenému Bělíkovi  ten přehodil Pospíšila a ten ač ještě dokázal jeho střelu posunout na břevno, tak následné dorážce Zikmunda do prázdné brány již nikdo nezabránil (1:1). Snažili jsme se i nadále ohrožovat branku domácích, ale štěstí nám nepřálo. Proto jsme po pár minutách inkasovali podruhé. Po našem rohu se do rychlého brejku dostali domácí. Následné přečíslení ve vápně zužitkoval Bělík a poslal tak Rejšice do vedení (2:1). Tento druhý gól nás ještě více nakopl. Zakončit se snažil Fitko, ale jeho rána byla před bránou zablokována, Brnovják střílel zpoza vápna vedle branky, Hafenrichter to zkoušel ze sraženého rohu, ale žádný z pokusů Tuchlovic nebyl úspěšný. Domácí gólman měl mnoho zákroků a nám se přes rostoucí tlak nedařilo do přestávky stav srovnat. Soupeře z tlaku vysvobodil až hvizd rozhodčího a do šaten se tedy šlo za stavu 2:1.

Začátek druhé půle byl však spíše v režii domácích. Pospíšil si připsal dva výborné zákroky. Pak jsme zase začali vládnout my. Po faulu na Cabejška se k míči postavil Kedroň. Zakroutil centr do malého vápna, kde si na něj naskočil Brnovják. Novák sice jeho hlavičku ještě stihl na čáře zastavit, ale Brnovjákovu dorážku už kryl až za brankovou čarou. Bohužel místo toho aby nás vyrovnání na 2:2 nakoplo a pokračovali jsme ve vzrůstajícím tlaku honbu za obratem, přestali jsme úplně hrát. Šance přibývaly hlavně na straně domácích a naše neúspěšné brejky vyrovnával výkonem v naší brance Pospíšil. Naštěstí jsme zvládli stav 2:2 alespoň udržet, a šlo se do penaltového rozstřelu pro bonusový bod. Za domácí se postavili Bělík, Klíma, Kopecký, Pečínka, Kořínek a Zikmund z nichž jediný chyboval Kopecký. Za Tuchlovice se postavili ke kopu Fitko, Hafenrichter, Pudil, Kala, Chaloupka a Jiránek. Bohužel u nás chybovali dva, Kala a Jiránek a odvezli jsme si tedy pouze jeden bod.

Další zápas nás čeká již za čtyři dny, kdy je dohrávka prvního jarního kola ve Hvozdnici. Na zápas se pojede auty a hrát se bude od 17:30.

Hodnocení trenéra Příhody: “V prvním zápase na jaře, protože první dvě kola byla odložená, to je všeobecně známá pravda, po dvou trénincích na trávě jsme chvíli tápali, travnatý povrch byl pro nás po tak dlouhé pauze vcelku nový a hlavně jsme měsíc nehráli, což se také někde podepíše. Myslím si, že to všechno se promítlo do nějakých věcí. Kluci se v rámci možností snažili prezentovat, ale ten výkon byl takový rozpačitý. Vážím si toho, že jsme to za stavu 2:1, kdy jsme dostali dva hloupé góly, ve velmi krátkém čase, ze stavu 0:1 na 2:1, nezabalili a snažili jsme se nějakým způsobem v tom utkání pokračovat.  Během druhé  půle jsme tedy vyrovnali na 2:2 a nějak jsme to zvládli ukopali do závěrečných penalt. No a tam bohužel jsme to nedotáhli do konce. Myslím si, že ten bod je úspěch a uvidíme jestli nám to pomůže do dalších zápasů.”

AFK Tuchlovice: Pospíšil Martin – Fitko, Hafenrichter (K), Tirol, Brnovják – Chaloupka – Kala, Cabejšek (87´ Jiránek), Pudil, Červenka (46´ Procházka) – Kedroň (83´ Pospíšil Mikuláš)

Branky: 19´ Zikmunda, 26´ Bělík – 10´ Cabejšek, 57´ Brnovják