SK Spartak Příbram : AFK Tuchlovice 5:1 (2:1)

V sobotu jsme se vydali hned brzy ráno do Příbrami. Věděli jsme, že to bude velmi silný soupeř. Do karet nám hrálo částečné uzdravení Krause, bohužel zase jiní onemocněli. Proto jsme na místo přijeli pouze s Krausem a Mik. Pospíšilem na lavici. Přílišný respekt ze soupeře byl znát od prvních minut. Bohužel nám vůbec nevyšel vstup do zápasu a hned ve 2. minutě jsme inkasovali gól od Bábíčka. Naše letargie trvala však dále a neuběhlo ani deset minut, když jsme neuhlídali dalšího domácího hráče Moravu. Tento druhý gól nás konečně nakopl a srovnali jsme tempo. Bohužel nás dále pronásleduje démon “nestřílení” a nám se nedařilo snížit skóre. Nicméně se nám povedlo stáhnout náskok alespoň z pokutového kopu, když se v 31. minutě prosmýkl Brnovják po brankové čáře, kde jej zastavil Rampa. Fitko druhou jarní penaltu opět s klidem proměnil a dal nám impuls k obratu. Do poločasu už se však větší šance neděli ani na jedné straně a do kabin se tedy šlo za stavu 2:1.

Druhý poločas jsme bohužel začali v podobném duchu jako první. Dost jsme polevili a nechali hrát především soupeře. Kombinace se nám příliš nedařila a hrozili jsme jen neúspěšně z dlouhých centrů do vápna a standardních situací. Po několika takovýchto neúspěšných pokusech přišla sprcha. Podobně jako s Hvozdnicí nás soupeř po ztrátě míče trestal z brejku. Po pravé straně se protáhl od poloviny hřiště Voříšek, který našel ve vápně úplně osamoceného Vaška (3:1). Po tomto zásahu jsme již na hru po zemi rezignovali úplně a snažili se pouze o dlouhé míče. Za jedinou nebezpečnou šanci lze ale považovat pouze střela Krause, který z 25m orazítkoval břevno. Naše hra spadala oproti středečnímu projevu ve Hvozdnici o sotěž níže. Naopak domácí měli tento zápas střeleckou a tak nám na cestu přidali ještě gól v 80. a 89. minutě o které se zasloužili Voříšek (80’) a Matějka (89’). Bohužel tento zápas byl asi nejhorší za celou sezónu. V sobotu nás čeká první domácí zápas na jaře, proto budeme doufat, že se prolomí střelecké ledy a proti velice silnému soupeři sklidíme doma konečně všechny body. Hrát se bude proti aktuálně druhému týmu tabulky SK Posázavan Poříčí nad Sázavou od 16:30.

AFK Tuchlovice: Pospíšil Martin – Gerhardt (59´ Kraus), Hafenrichter (K), Tirol, Fitko – Chaloupka – Procházka, Červenka (54´ Pospíšil Mikuláš), Pudil, Cabejšek – Brnovják

Branky: 2´ Bábíček, 10´ Morav, 56´ Vašek, 80´ Voříšek, 89´ Matějka – 31´(p) Fitko