TJ Klíčany – AFK Tuchlovice 4:5np (2:2)

Druhé kolo v Klíčanech bylo pro nás nepříjemné z několika důvodů. Hrálo se dopoledne v 10.15, soupeř první kolo porazil Rejšice, my prohráli doma, Klíčany angažovali dvojici trenérů Jirka Němec + Jirka Jeslínek a v týmu mají několik výborných a zkušených hráčů – Předota, Šelicha, Krimlák, Jurčík…..
Do zápasu jsme vstoupili skvěle – ve 14.minutě jsme vedli 0:2!! Nejdříve po akci Krause dorazil míč Brno, potom po nejhezčí akci zápasu zvýšil hlavou po centru Pudila Hadr! Klíčany ale zabrali a přišpendlili nás na naši polovinu – to byla chyba, neudrželi jsme míč, byli jsme pod tlakem a koledovali jsme si! Trest přišel ke konci půle – nejdříve jsme nepokryli hráče (stopeři), ten si lehce zpracoval míč a propálil Šimka. Potom jasný míč zbytečně boxoval Šimano a po přihrávce skončil míč v naší síti – 2:2.

Ve druhé půli jsme začali hrát více nahoře, hra se zlepšila, začali jsme hrát fotbal! Po rychlém kontru jsme se lehce nechali obcházet na levé straně a polocentr si srazil Šimek do vlastní branky. Odstoupil Hafenrichter, do hry šel Skořepa a za chvíli místo Cabejška Chaloupka. Ten napálil odražený míč do branky a bylo srovnáno – 3:3. Klíčany ale chtěli vyhrát (stejně jako my) a po závaru a chybách našich hráčů dorazili míč nadvakrát do branky a prohrávali jsme 14 minut před koncem 4:3. Pak se hrálo nahoru – dolů, Brož se posunul na stopera a Podraný na pravého beka, aby mohl více vyjíždět. Po jednom jeho centru přehlavičkoval stoper gólmana a vlastním gólem jsme vyrovnali – 4:4. Těsně před koncem napřáhl z 30 metrů Skořepa a nevídaná bomba skončila na břevně zápas skončil remízou a rozhodovaly penalty. Šimek všechno chytil, napravil svůj matný výkon a vezeme domů z těžkého zápasu 2 body!!

AFK Tuchlovice: Šimek – Podraný, Brož, Tirol, Hajník (K) – Hafenrichter (46´ Skořepa), Pudil – Cabejšek (59´ Chaloupka), Kraus (79´ Fitko), Brnovják – Hadrika

Branky: 8´ Brnovják, 14´ Hadrika, 70´ Chaloupka, 78´ Musil (vl.)