TJ Sokol Libiš – AFK Tuchlovice 3:0 (0:0)

V 13. kole jsme se vydali do Libiše. Už do předu jsme věděli, že nás čeká velice těžký soupeř. Libiš se drží na druhé příčce a nehodlá se jí vzdát. Utkání musel odchytat Šimek, protože Pospíšil se léčí s antibiotiky, i proto si na lavici musel opět sednout jako dvojka Zelenka. Do zápasu už nastoupil zraněný Hajník, bohužel i on nakonec zvládl odehrát pouze poločas.

První půle byla pro nás velkým překvapením. Domácí byli velmi důrazní. Na takovouto hru nejsme moc zvyklí. Fotbalovost ovšem nepředvedl ani jeden tým. Problém, který náš tým omezuje již více zápasů je nezakončování na bránu. Jinak tomu nebylo ani v Libiši. Domácí gólman se moc nenadřel, když už jsme se dostali před bránu a vypálili, vždy nám brána byla malá. Domácí hrozili více. I v první půli, která skončila 0:0 si vypracoval více šancí a mi se ubránili jen díky letos dobře fungující obraně.

Druhá půle už tak uspokojivá nebyla. U domácích byla vidět mnohem větší touha po vítězství. Proto se také v 59. minutě po rohu trefil hlavičkou Zuskin. Po tomto gólu jsme se začali více snažit. Bohužel málo a přišel pro nás další trest. V 80. minutě se opět po rohovém kopu trefil hlavou Šenkeřík. Posledním hřebíčkem do rakve byla hlavička opět Šenkeříka poté co Šimek nedosáhl na nepovedený centr domácích.

V zápase nás tak potopila především neschopnost bránit standardky a nedůraz v malém vápně. To je věc na které se musíme v posledních dvou zápasech zaměřit. Příští utkání nás čeká doma s rivalem z Nového Strašecí. Hrát se bude od 14:00.

Trenér AFK Tuchlovice: “Dnešní utkání bych zhodnotil tak, že se nám bohužel nepodařilo naplnit naše plány a předsevzetí se kterými jsme do utkání šli. Soupeře jsme měli vcelku dobře přečteného. Věděli jsme, že bude hrát silový fotbal, důrazný, založený na soubojích, na rychlých brejcích. Proti tomu jsme měli hrát balón do nohy, dobře kombinovat, to se nám bohužel nedařilo, těžce jsme kontrolovali balón, bylo tam spoustu ztrát, nebyli jsme vůbec schopní podržet míč, hodně laciné ztráty jsme měli. První poločas jsme ještě přežili, ale byly tam dvě situace, ze kterých mohl dát soupeř jednoznačně gól. Druhá půle bohužel v tomto duchu pokračovala, my jsme se nezvedli, nebyl tam žádný progres, žádné zlepšení. Bohužel ten výkon byl po celý zápas matný a bylo vidět, že jsme dneska v podstatě hráli druhé housle. Soupeř vyhrál zaslouženě, myslím že nás předčil v nasazení, bojovnosti ve vůli vyhrát a to nakonec stačilo. Fotbalovosti moc nepředvedl , bylo všechno jen o boji, soubojích,  o síle a o tom se prosadit. Tyto aspekty byly na straně soupeře větší než na naší.”

AFK Tuchlovice: Šimek – Fitko, Nejedlý, Tirol, Brnovják – Chaloupka (67´ Pospíšil), Pudil – Brož, Kraus, Hajník (K) (46´ Cabejšek) – Hadrika

Branky: 59´ Zuskin, 80´, 85´ Šenkeřík