TJ Sokol Nové Strašecí – AFK Tuchlovice 6:3 (1:0)

V posledním venkovním zápase jsme zavítali na hřiště jednoho z odvěkých rivalů, do Nového Strašecí. Po minulém týdnu, kdy jsme přehráli Libiš nám stouplo sebevědomí a chtěli jsme opět vyhrát. K hostům jsme přijeli i v celku silné sestavě a těšili se na bojovný zápas. Bohužel hned od začátku nám nebylo přáno. Již při rozcvičce se nám zranil Cabejšek a začali komplikace. Počasí nebylo také příznivé, velké teplo a dusno nám ubírali síly. Domácí na nás vlítli bojovně a mi nestíhali reagovat. Hned od prvních minut se začali dostávat domácí do šancí a Pospíšil, který nastoupil po dlouhé době v bráně, musel odvracet šanci za šancí. Naše první opravdová šance přišla až v 15. minutě kdy byl faulován Kraus těsně před vápnem. Ke kopu se postavil Fitko, ale bohužel mířil o pár centimetrů vedle brány. Do další šance se dostal Kraus, kdy se snažil střílet co nejvíce k tyči, ale i tak ho Pešek vychytal. Ovšem jak už to bývá, chyba musí být potrestána. Proto pár minut poté, se po levé straně dostali do šance domácí, když Svoboda přihrál před prázdnou bránu a Kapek otevřel skóre. Nepřízeň počasí si vyžádala i oběti. V 32. minutě musel střídat Nejedlý, kterému bylo mdlo. Nahradil ho Mikuláš Pospíšil a hned v prvních minutách se snažil prosadit. Do šance se poté dostal Červenka bohužel opět chyběl kousek, aby jeho obstřel trefil šibenici. Po této krásné šanci přišla opět rána. Těsně před poločasem se zranil Pudil, který se “odbelhal” ze hřiště s poraněným stehenním svalem. Nahradit ho musel Procházka.

Druhý poločas jsme začali o něco lépe. Od prvních minut jsme se snažili dostávat do šancí. Do šance se dostal například Rada nebo Chaloupka. Ovšem náš celosezónní problém, nestřílení gólů, se opět ukázal klíčoví. Po hrubce v obraně krásně vystřelil Trnka a a balón skončil v síti (2:0). Po tomto gólu jsme přestali hrát úplně. a následovali další tresty. V 58. minutě se trefil Krupička (3:0), v 61. Erba a rázem byl stav 4:0. Hra se vcelku uklidnila a my chytly druhou mízu. U rohového praporku vybojoval míč Brnovják, posunul jej na vápno Procházkovi a ten uklidil balón do sítě (4:1). O pár minut později se po dlouhém autu do balónu opřel Tirol, jeho střela byla sice zblokovaná, ale sražený balón dorazil do brány Brnovják (4:2). Za stavu 4:2 se hraje hned o něco lépe. Jenže po další naší chybě navýšil skóre domácích Kapek (5:2). V 82. minutě prohrávat 5:2 není dobré a veškeré naděje na vítězství se ztrácí. O napravení reputace se pokusil ještě Procházka a jeho šance skončila dalším gólem pro nás (5:3). Ale domácí byli dnes lepší přidali ještě v 88. minutě jeden gól a my jeli domu s debaklem 6:3. V posledním letošním kole doma přivítáme tým Berouna. Doufejme, že zápas skončí lépe než na podzim, kdy jsme v Berouně dostali shodně 6:3. Hrát se bude od 17:00.

Trenér AFK Tuchlovice: ” V sobotu 9.6. ve 13.30 jsme odehráli předposlední zápas tohoto ročníku středočeského kraje, oba týmy byly zachráněny a tak se hrálo o prestiž . My jsme utkání ve druhém poločase nezvládli a tak si odvážíme debakl 6:3 !
Nemohl nastoupit Kala, Kedroň , během zápasu museli z různých důvodů odstoupit Nejedlý, Rada, Pudil , Chaloupka , museli jsme střídat a to se silně projevilo na výkonu týmu . V prvním poločase jsme ještě stíhali, i když soupeř měl 2 vyložené šance, těžko jsme obsazovali hlavně Svobodu, který si dělal, co chtěl . Byli jsme daleko , Strašecí se lehko dostávalo na dostřel a využívalo našich chyb !
Ve druhé půli odstoupil ještě Rada, Chaloupka fyzicky odpadl , musel dolů a dohrávali jsme s dorostencem Hodanem a s klukama, kteří toho moc letos nenahráli ! Strašecí si s chutí zastřílelo a náš tragický výkon/ obrana se měnila během hry…/ byl vidět i na počtu inkasovaných branek ! A to ještě Strašecí neproměnilo několik vyložených 100%tních šancí, naši hráči byli jak mátohy, prohrávali osobní souboje, všude druzí, pomalí, těžkopádní, nesebekritický, takhle bychom fotbal v Tuchlovicích určitě hrát nechtěli ! V létě se musí hodně věcí změnit – počínaje kádrem a konče přístupem!!!

AFK Tuchlovice: Pospíšil Martin – Fitko, Nejedlý (33´ Pospíšil Mikuláš), Tirol, Brnovják  – Hafenrichter (K), Rada (65´ Gerhardt) – Chaloupka (79´ Hodan), Pudil (41´ Procházka), Červenka – Kraus

Branky: 22´, 82´ Kapek, 52´ Trnka, 58´, 83´ Krupička, 61´ Erba – 72´, 83´ Procházka, 79´ Brnovják