SK Posázavan Poříčí n. Sázavou – AFK Tuchlovice 4:1 (1:1)

V druhém kole nové sezóny jsme vyjeli na hřiště do Poříčí nad Sázavou. Hřiště je pro nás již velmi známé, proto jsme věděli, že se musíme připravit na malou hrací plochu a přizpůsobit tomu hru. Jediným chybějícím hráčem kádru, byl svatebčan Procházka.

Do prvního poločasu jsme vstoupili s důrazem a chtěli se prát o každý balón. To se také vyplatilo. Ve 27. minutě odcentroval míč přes půl hřiště Hornof a na první pohled přetažený nákop dokázal doběhnout Miškovic a uklidit jej kolem vybíhajícího gólmana (0:1). Bohužel gólem se začalo všechno komplikovat. Místo toho, aby jsme hru uklidnili a snažili jsme se ji dostat pod naši režii, nechávali jsme domácím až příliš mnoho prostoru pro hru a ti se snažili toho využít jak jen to šlo. Bohužel po jednom průniku až do vápna, kdy se nedohodl Tomič a Kubů na odkopu odraženého balónu, se druhý jmenovaný uchýlil k nedovoleného zákroku na Trpišovského a byla nařízena penalta. K té se postavil Jíša a proměnil ji (1:1).

Do kabin se tak šlo za vcelku příznivého stavu 1:1.

Ovšem druhý poločas byl z naší strany o dost slabší. Místo důrazu, jsme byli přespříliš opatrní a uhýbali ze soubojů. Přišel trest, když v 54. minutě, po centru do vápna, zůstal úplně volný Vacek a mohl v klidu hlavičkou zakončit (2:1). V tu chvíli se začalo psát naše parte. V 72. minutě využili domácí naší chybné rozehrávky na půlce a dotáhly vcelku nevinnou akci do konce (3:1). Tím to ovšem neskončilo. Čtvrtý a poslední gól si dal v 76. i Trpišovský a my se už jen modlili, aby byl konec zápasu. Nebyl to tak velký debakl jako v posledním jarním kole, ale i tak je skóre dost strašidelné. Příští zápas nás čeká domácí utkání s nováčkem soutěže, FK Kosoř. Zápas se hraje od 17:00.

AFK Tuchlovice: Šimek – Pilař, Tomic, Hornof, Pospíšil Mikuláš – Kubů (82´ Chochola) , Hafenrichter – Krsek (76´ Červenka), Fitko (C) (85´ Ježil), Brnovják – Miškovic

Branky: 37´(p) Jíša, 55´ Vacek, 73´ Balata, 76´ Trpišovský – 80´ Miškovic